трудовий кодекс

Питання: Я працюю офіційно на підприємстві близько п’яти місяців. Коли по закону мені може бути надана щорічна відпустка? Чи можливо ділити щорічну відпустку?

Відповідь: Відповідно до ст. 79 Кодексу законів про працю за загальним правилом щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.
У разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.
Поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Земельне право. консульт. 12.09.2013

Питання: Вікно сусідів виходить на наше подвір’я. У зв’язку з тим, що між нашими земельними ділянками відсутні будь-які візуальні перепони, для мене та моєї сім’ї це створює незручності та дискомфорт. Чи можу я поставити паркан, який би чітко розмежовував земельні ділянки?

 

bf91165154506fe2df86834b1e._4ece0571

Відповідь:  відповідно до ст. 106 Земельного кодексу України власник  земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих  меж (напр. паркан, мур, стіна ,тин та ін.). За загальним правилом власники суміжних земельних ділянок витрати на встановлення суміжних меж по­діляють навпіл. Отже, Ви маєте повне право встановити тверді межі вашої земельної ділянки. http://up.ck.ua/services/uslugi-semeinogo-yurista.html

Консультация по семейному праву от 13.02.2014

Питання: Моя дочка після п’яти днів з дня народження дитини зібрала всі необхідні документи для призначення державної допомоги на дитину. Коли нам чекати відповіді отримаємо ми допомогу чи ні?

Відповідь:

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім’ям з дітьми, розглядаються управлінням праці та соціального захисту населення відповідної місцевої районної ради, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення. Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення. http://up.ck.ua/services/uslugi-semeinogo-yurista.html